< назад                                                                                                                                                                   НОВИНИ

Малките Дракони в Свиленград, 22 юли 2007

 

Топлият ден в Свиленград не попречи на родители, деца и журналисти да се съберат за първия открит урок по ВингТчун за деца, който се проведе на 22 юли 2007 година.

Глупата от Малките Дракони започна своето представяне с комплекс от упражнения за разтягане с къса тояжка, наречен „Ци Гун на Червения Дракон”. Тези упражнения развиват гъвкавостта, координацията и концентрацията при децата.

Учениците демонстрираха силата и бързината на верижните удари, стъпките, ударите с крака и динамичната смяна на позициите, а също и паданията напред и назад, както и бой на земя срещу нападател, който е изправен.

Техники за самоотбрана за деца показаха трениращите - срещу опит за хващане на ръцете, китките, лактите, опит за душене или контрол на тялото.

Лат сау програмите за първа степен бяха демонстрирани с техния инструктор - Сихинг Веско Данев, 12 степен, който поотделно показа уменията на всяко едно дете.

Накрая откритият урок приключи с изпълнение на формата Сюнимтау.

Родителите бяха впечатлени от завидната концентрация на техните деца при изпълнението на формата и ги аплодираха.

Връчените първи дипломи на участниците от семинара свидетелстват за усилията и времето, което са отделили, за да усвоят първото ниво във ВингТчун. Това е и истинското Кунг Фу, умението да си постоянен и да не се предаваш.

 

 

 


  < назад